• Odpowiednie suplementowanie dla sportowca: Colostrum Genactiv

    Odpowiednie suplementowanie dla sportowca: Colostrum Genactiv

    Colostrum Genactiv jest świetnym suplementem diety dla sportowców. Dieta sportowców odzwierciedla się tym, że zawiera w sobie składniki, które przyspieszają regenerację organizmu. Jednym z takich składników jest właśnie colostrum bovinum, zawarte w suplemencie Colostrum Genactiv, które pozwala na szybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym. …

A/

Co lubicie robić na wakacjach:

View Results

Loading ... Loading ...

Zakrzepica – co to i jak się objawia?

Jeżeli odczuwamy częste i coraz silniejsze bóle w nogach, nie musi to być oznaka zwykłego ich przeciążenia, tylko poważniejszej choroby jaką jest zakrzepica. Aby więcej powiedzieć na temat jej objawów, najpierw warto wyjaśnić, co to jest zakrzepica i kiedy występuje.

Jest to choroba, która może pojawić się u osób w różnym wieku, chociaż najczęściej występuje u osób starszych. Mówiąc o zakrzepicy przyczyny jej powstania są zazwyczaj związane z dysfunkcjonalnością ścianek żył, które nie pracują w odpowiedni sposób. Sprzyja temu między innymi zastój w pracy mięśni wywołany na przykład długotrwałym leżeniem. Ale również wiek i starość powodują uszkodzenia zastawek i zaleganie krwi. W praktyce natomiast choroba ta może się pojawić także u osób młodszych, jeśli zajdą odpowiednie do tego warunki.

Jak zatem zator objawia się? Niestety w początkowej fazie rozwoju choroby jej występowanie może być przez nas nierozpoznane. Skrzep zwiększa swoją objętość aż w którymś momencie powoduje utworzenie zatoru, który utrudnia prawidłowy obieg krwi. W praktyce objawia się to przede wszystkim silnym i częstym bólem, na przykład w łydce lub w innej części ciała, gdzie zator powstał. Jeśli chodzi o zakrzepicę żył objawy (https://www.zakrzepica24.pl/objawy-i-diagnostyka-zakrzepicy/objawy ) jakie mogą się pojawić to także obrzęki, skurcze, opuchnięcia, czy zaczerwienia skóry. W zaawansowanym stadium pojawia się także bardzo wysoka gorączka, która jest sygnałem do tego, aby jak najszybciej udać się do lekarza. Zaleci nam on zastosowanie kuracji farmakologicznej, która zazwyczaj jest długotrwałym procesem.

Comments are closed.