• SAP ERP – sprawniejsze zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa

    SAP ERP – sprawniejsze zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa

    Sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem to gwarancja stabilnego rozwoju każdej firmy i wzmacniania jej pozycji na rynku. Całe zadanie byłoby jednak znacznie trudniejsze, gdyby nie nowoczesne systemy informatyczne zaprojektowane właśnie z myślą o optymalnym zarządzaniu biznesem. Jednym z takich rozwiązań, które cieszą się niemałym zainteresowaniem, są narzędzia …

A/

Co lubicie robić na wakacjach:

View Results

Loading ... Loading ...

Wpływ higieny na wątrobę

Wątroba to największy gruczoł w organizmie człowieka. Leży w prawym podżebrzu pod przeponą, częściowo przechodząc do górnego nadbrzusza i lewego podżebrza. Jest też podwójnie unaczyniona. Z tym narządem ściśle powiązane są drogi żółciowe.

Na choroby wątroby najczęściej narażeni są ci, którzy stosują nieprawidłową dietę, nadużywają alkoholu, stosują duże ilości leków, a także nie dbają o higienę rąk. Niemycie owoców i warzyw może być szkodliwe dla wątroby. Brak odpowiedniej higieny może skutkować zarażeniem wirusami HAV i HEV. Są tzw. „choroby brudnych rąk”. Natomiast wirusy typu B i C  są tam, gdzie nie przestrzega się zasad wykonywania zabiegów medycznych, tatuaży itp. Objawy wymienionych zakażeń są podobne. Chory ma stan podgorączkowy, jest osłabiony, ma nudności, odczuwa ból w prawym nadbrzuszu. By zapobiec zakażeniom HAV należy dbać o higienę. Szczególnie tam, gdzie przebywa duża ilość dzieci i młodzieży. Jeśli chodzi o wirusowe zapalenie wątroby typu B, to nie da się go zwalczyć lekami. Trzeba dać narządowi możliwość samowyleczenia. HCV wymaga terapii interferonem. Jest to białko, które naturalnie występuje w organizmie. Ma pobudzić układ odpornościowy do walki z patogenami.

Jeżeli ktoś zainteresował się tematem chorób dotyczących wątroby, to powinien zajrzeć na stronę http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby, gdzie dowie się między innymi, jak je leczyć i przede wszystkim w jaki sposób im zapobiegać. Na stronie nie brakuje konkretów, z którymi naprawdę warto się zapoznać.

Comments are closed.